Bij Laan35 begrijpen we dat een meerjarenonderhoudsplan voor kleinere gebouwen essentieel is om inzicht te krijgen in de kosten die de komende jaren op u afkomen. Of het nu gaat om drie of tien appartementen, wij zorgen voor een heldere onderhoudsplanning op basis van een grondige inspectie. Een deskundig MJOP voor kleine VvE’s is namelijk de meest effectieve manier om de bouwkundige staat en de financiële gezondheid van uw pand te waarborgen.

Een MJOP voor kleine VvE’s begint bij ons altijd met een objectieve nulmeting op locatie om de huidige bouwkundige staat nauwkeurig in kaart te brengen. Tijdens deze inspectie, die wordt uitgevoerd conform de NEN 2767 methodiek, kijken we naar alle relevante bouwdelen van de kleine VvE:
Door gebreken tijdig op te sporen, zoals lekkages of houtrot, kunnen we een realistisch meerjarenonderhoudsplan opstellen. Deze grondige aanpak voorkomt onverwachte kosten en waarborgt de conditie van uw vastgoed op de lange termijn. Wij kijken specifiek naar de degradatie van materialen die aanwezig zijn bij de VvE om de exacte onderhoudsbehoefte te bepalen, zodat de planning feitelijk onderbouwd is en nauwkeurig aansluit bij de werkelijke staat van het object.
700
Jaarlijks maken wij ruim 700
(D)MJOP’s voor VvE’s
200
Jaarlijks maken wij
ongeveer 200 Energieadviezen
voor VvE’s
10+
Wij hebben 10+ jaar ervaring
in de VVE markt
30+
Jaarlijks begeleiden we ruim 30 verduurzamings- en onderhoudstrajecten
Bij de oriëntatie op onderhoudsplanningen komt u mogelijk de term BOP tegen, wat staat voor een Beknopt Onderhoudsplan, waarbij vaak een kortere looptijd van bijvoorbeeld tien jaar wordt gehanteerd. Bij Laan35 kiezen wij er echter bewust voor om geen BOP aan te bieden, omdat wij geloven dat een beperkte horizon van slechts tien jaar onvoldoende financiële zekerheid biedt voor de eigenaren. In plaats van een beknopt plan hanteren wij de standaard looptijd van twintig tot dertig jaar. Een kortere planning laat grote, kostbare uitgaven die net buiten die periode vallen vaak buiten beschouwing. Door te kiezen voor een volwaardig MJOP voor kleine VvE’s krijgt u een realistisch en compleet beeld van de toekomstige kosten, waardoor het reservefonds altijd afgestemd kan worden is op de werkelijke onderhoudsbehoefte en niet op een te rooskleurige korte termijn. Ook worden onze onderhoudsplanningen altijd voorzien van een conditiemeting die inzicht geeft in de huidige onderhoudsstaat van de VvE. Ook dit is een onderdeel dat vaak ontbreekt bij een BOP.

“Inmiddels hebben wij meer dan 4.000 MJOP’s opgesteld in heel Nederland. Geen enkel gebouwtype is ons te complex. Wat ons onderscheidt? Elk plan stemmen we af op uw doelstellingen als opdrachtgever én de specifieke kenmerken van het gebouw. Zo sluiten wij ons MJOP altijd naadloos aan op uw behoefte.”

Elk traject verloopt bij ons volgens een vaste structuur. In vijf duidelijke stappen nemen we u mee van offerte en inspectie tot rapportage en vervolg. Zo weet u altijd wat u kunt verwachten.
Wilt u meer weten over onze werkwijze of actuele doorlooptijden? Neem dan contact met ons op.
Wanneer u een MJOP laat maken door Laan35, krijgt u allereerst een glashelder overzicht van de huidige technische staat. Op basis van onze inspectie maken wij alle gebreken inzichtelijk en adviseren wij direct over de noodzakelijke herstelmaatregelen. Deze nulmeting vormt de basis voor de financiële meerjarenplanning. Hierdoor krijgt u niet alleen inzicht in welk onderhoud de komende jaren uitgevoerd moet worden, maar ook exact wat dit gaat kosten.
Wat onze aanpak uniek maakt, is de betrouwbaarheid van onze begroting. Waar veel partijen werken met standaarddatabases die in de praktijk vaak te laag uitvallen, beschikt Laan35 over een eigen, actuele kostendatabase. Doordat wij ook de uitvoering van onderhoudsprojecten begeleiden, zien wij jaarlijks vele offertes van aannemers voorbijkomen. Deze praktijkcijfers gebruiken wij om onze eenheidsprijzen continu te actualiseren.
Vanzelfsprekend worden deze kosten ook jaarlijks geïndexeerd om prijsstijgingen op te vangen, maar de echte waarde zit in de diepgang van het plan. Wij inventariseren namelijk standaard alle onderhoudsbehoevende elementen voor een periode van 48 jaar. Het uiteindelijke onderhoudsplan draaien wij vervolgens uit voor een looptijd van 20 of 30 jaar, zodat u een uiterst solide fundament heeft voor het financiële beleid van de VvE.
Voor kleine VvE’s is een DMJOP een slimme keuze omdat onderhoud en verduurzaming in één plan worden gecombineerd. Dit voorkomt dubbele kosten en zorgt ervoor dat werkzaamheden efficiënt op elkaar worden afgestemd. Bovendien is er 75% subsidie beschikbaar op het opstellen van een DMJOP, waardoor de investering beperkt blijft en een DMJOP vaak goedkoper uitkomt dan een MJOP! Wij verzorgen de subsidieaanvraag kosteloos, zodat de VvE hier geen omkijken naar heeft.


Een MJOP voor kleine VvE’s is sinds 2018 een wettelijke plicht voor alle Verenigingen van Eigenaren, ongeacht de omvang van het gebouw, zoals vastgelegd in boek 5 van het Burgerlijk Wetboek. VvE’s moeten verplicht sparen voor onderhoud op basis van een meerjarenonderhoudsplan dat maximaal vijf jaar oud is en een periode van minimaal tien jaar beslaat. Hoewel de wet het sparen van 0,5% van de herbouwwaarde nog toestaat, adviseren wij altijd een MJOP opstellen omdat dit veel meer zegt over de werkelijke onderhoudsbehoefte dan een generiek percentage. Een professioneel MJOP voor kleine VvE’s laten maken zorgt ervoor dat de vereniging verantwoordelijk kan omgaan met het instandhouden van het gebouw en de jaarlijkse financiële bijdragen van de bewoners.
Woonbron beheert circa 450 VvE’s in de regio Rotterdam. Laan35 begeleidt de verduurzamingstrajecten bij de grootste VvE’s. Dit doen we door het opstellen van Duurzame MJOP’s, procesbegeleiding, het uitwerken van de aanbestedingen en bouwbegeleiding bij realisatie.

Voor de VvE-afdeling van woningcorporatie Staedion zijn wij één van de vaste partijen voor het opstellen van (Duurzame) MJOP’s en het begeleiden van onderhouds- en verduurzamingstrajecten die daarop volgen.



Velzel VvE Diensten is een bekende VvE-beheerder in Amsterdam en omstreken. Voor Velzel VvE Diensten zijn wij een vaste leverancier van (Duurzame) MJOP’s en begeleiding van onderhouds- en verduurzamingstrajecten.

De kosten voor een MJOP voor kleine VvE’s laten maken zijn bij ons voor kleinere objecten scherp en altijd gebaseerd op de werkelijke complexiteit van uw pand. Voor een kleine vereniging met circa drie appartementen kunt u een plan laten opstellen vanaf ongeveer € 1.000, exclusief btw. Elke onderhoudsplanning die wij leveren is het resultaat van een zorgvuldige opname en uitwerking, waarbij we ook rekening houden met uw specifieke wensen als vereniging.
Naast de wettelijke noodzaak biedt een MJOP voor kleine VvE’s laten maken door Laan35 rust en duidelijkheid voor alle eigenaren binnen een kleine vereniging. De VvE kan het meerjarenonderhoudsplan gebruiken om een eerlijke en realistische verdeling van kosten te realiseren en om de waarde en technische staat van het gebouw op de lange termijn veilig te stellen. Ook voor het verantwoorden van reserveringen tijdens de jaarlijkse ledenvergadering is een MJOP opstellen de meest transparante methode. Door uw inspecties door Laan35 te laten uitvoeren, bent u verzekerd van een onafhankelijk en deskundig oordeel.

Superfijn bedrijf om mee te werken. Wij hebben een DMJOP laten opstellen door Laan35. Ging erg soepel, communicatie is altijd goed (snelle reacties en proactief), en zou hun zeker aanraden.
- Nol Gulcher
Laan 35 heeft voor onze kleine VvE een DMJOP opgesteld. Wij waren erg tevreden over het contact en het opstellen van het DMJOP. Natuurlijk ook erg fijn dat ze daarna hielpen met het aanvragen van de subsidie voor het DMJOP.
- Jasmijn Brandjes
Er is geen minimumaantal, elke Vereniging van Eigenaren is sinds 2018 wettelijk verplicht om een reservering voor onderhoud te bepalen op basis van een onderhoudsplan of de herbouwwaarde.
Voor een vereniging met drie appartementen ligt de richtprijs op ongeveer € 1.000, exclusief btw, afhankelijk van de complexiteit van het gebouw.
Ja, bij Laan35 voeren wij altijd een fysieke inspectie op locatie uit om de actuele technische conditie van alle bouwdelen objectief vast te stellen.
Volgens de wet mag het plan maximaal vijf jaar oud zijn, wij adviseren om deze termijn aan te houden om de planning en kosten actueel te houden.